Na obiekcie Sparta-Stadion Het Kasteel miało miejsce spotkanie Sparta Rotterdam vs Ajax - wynik końcowy 2-2

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Sparta Rotterdam i Ajax zakończył się remisem 2-2 w ramach 26. kolejki Eredivisie. Spotkanie miało miejsce na Sparta-Stadion Het Kasteel. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła 1-0, ale ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Mecz odbył się 17 marca 2024 roku o godzinie 15:45, co oznacza, że relację piszemy dzień później, 18 marca 2024 roku.

Bramki:

28' - 1-0 dla Sparta Rotterdam - A. Verschueren (K. Saito)

47' - 2-0 dla Sparta Rotterdam - A. Verschueren (P. Clement)

65' - 2-1 dla Ajax - C. Akpom (J. Henderson)

88' - 2-2 dla Ajax - S. Bergwijn (C. Akpom)

Relacja z meczu:

Pełne emocji starcie pomiędzy Spartą Rotterdam a Ajaksem rozpoczęło się odwrotnie niż można się było spodziewać. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 28. minucie, kiedy to A. Verschueren wykorzystał świetne podanie od K. Saito i umieścił piłkę w siatce, wprawiając fanów Sparty w ekstazę.

Po przerwie gospodarze nadal byli w gazie, a w 47. minucie ponownie to A. Verschueren popisał się skutecznością, dostrzegając precyzyjne podanie od P. Clement i podwyższając prowadzenie do 2-0. Meczu wydawało się odjeżdżać od rąk Ajaksu, ale ci nie zamierzali się poddawać.

W 65. minucie na boisku zabrzmiał sygnał, że Ajax nie oddaje jeszcze walki - C. Akpom zdobył bramkę, zmniejszając różnicę na tablicy wyników. Napięcie rosło, a kibice obu drużyn nie mogli oderwać wzroku od tego widowiska.

W końcówce spotkania Ajax dokonał niesamowitego zwrotu akcji - w 88. minucie S. Bergwijn zdobył gola, a asystę zanotował C. Akpom, wyrównując tym samym wynik na 2-2. Sparta Rotterdam była zaskoczona, a jej przewaga stopniała w oczach. Mecz zakończył się remisem, który na pewno długo będzie komentowany przez fanów obu drużyn.

Za gorączkowym końcem meczu stoi kilka kartek - Kenneth Taylor z Ajaxu zasłużył na żółtą kartkę w 89. minucie, natomiast Ahmetcan Kaplan z tej samej drużyny został ukarany czerwoną kartką w doliczonym czasie gry, co wpłynęło na końcowy rezultat. Atmosfera była niesamowicie napięta, a emocje sięgały zenitu.

Mecz pomiędzy Spartą Rotterdam a Ajaksem dostarczył niezapomnianych przeżyć zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Eredivisie udowodniła, że każde starcie może być pełne zwrotów akcji i nieprzewidywalnych momentów. Teraz obie drużyny przystępują do kolejnych wyzwań, a fani nie mogą się doczekać, co przyniesie przyszłość.