Mecz AZ Alkmaar kontra Ajax, wynik 2-0

Wczoraj, dnia 25 lutego 2024 roku, na stadionie AFAS Stadion miało miejsce spotkanie pomiędzy drużynami AZ Alkmaar i Ajax w ramach 23. kolejki Eredivisie. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ Alkmaar 2-0, po bramkach strzelonych zarówno przed przerwą, jak i po niej. Oto krótka relacja z tego starcia.

Sprawozdanie z meczu:

Na malowniczym stadionie AFAS, gdzie panowała gorąca atmosfera, rozegrano spotkanie pomiędzy AZ Alkmaar a Ajaksem. Od pierwszych minut obie ekipy starały się narzucić swoje warunki, ale to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 7. minucie R. van Bommel precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce po zagraniu V. Pavlidisa, zapalając emocje kibiców AZ.

Ajax nie zamierzał jednak ustępować pola i próbował odwrócić losy meczu. Mimo wielu groźnych akcji, bramkarz AZ zachowywał czyste konto. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1-0 na korzyść gospodarzy, jednak druga odsłona przyniosła kolejne emocje.

W 67. minucie to znowu R. van Bommel sprawił radość swoim fanom, zdobywając drugiego gola dla AZ, tym razem po zagraniu M. Lahdo. Ajax próbował odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była nieugięta, a skuteczność napastników gości nie najlepsza.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla AZ Alkmaar, co wywołało ogromne radość wśród kibiców. Mecz okazał się pechowy dla Ajaksu, który mimo starań nie zdołał przełamać obrony rywala. Żółte kartki były rozdawane z obu stron, ale czerwone kartki pozostały w kieszeniach sędziego.

Następne wyzwania czekają zarówno AZ Alkmaar, które zmierzy się kolejno z zespołami Sparta Rotterdam, Excelsior i FC Volendam, jak i Ajax, które zmierzy się z drużynami Utrecht, Aston Villa i Fortuna Sittard. Czy ta porażka zmotywuje Ajaks do jeszcze większej determinacji w kolejnych meczach? Czas pokaże.