PEC Zwolle kontra Ajax, wynik meczu - 1-3

W meczu 27. kolejki Eredivisie, który odbył się w MAC³PARK Stadion, drużyna PEC Zwolle podejmowała potentata ligi - Ajax. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-3, którzy kontrolowali grę od pierwszego gwizdka sędziego. Wynik na przerwę wskazywał na wyraźne prowadzenie Ajaxu 0-2, a pomimo starań gospodarzy, nie zdołali oni odrobić strat w drugiej połowie.

Relacja z meczu piłki nożnej: PEC Zwolle vs Ajax

W dniu 31 marca 2024 roku na MAC³PARK Stadion odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami PEC Zwolle i Ajax. Mecz należał do 27. kolejki Eredivisie. Sędzią głównym był Jeroen Manschot z Holandii.

Sprawozdanie z meczu:

Zwolle zainaugurowało spotkanie ze zdecydowanym impetem, jednak to goście z Amsterdamu jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 12. minucie K. Hlynsson ustalił wynik na 0-1, asystując B. Tahirovićowi, co zelektryzowało fanów Ajaxu zgromadzonych na trybunach.

Po stracie bramki, gospodarze próbowali odrobić straty, lecz to Ajax podwaja swoją przewagę w 24. minucie za sprawą C. Akpoma, który wykorzystał podanie M. Godtsa. Wynik do przerwy to 0-2 dla gości, co stanowiło poważne wyzwanie dla drużyny PEC Zwolle.

Druga połowa była niezwykle emocjonująca. W 72. minucie Zwolle zdołało zmniejszyć dystans, gdy F. Krastev skutecznie pokonał bramkarza Ajaxu, Y. Namliemu asystując. Mecz nabierał tempa, a obie drużyny walczyły o kontrolę nad boiskiem.

Jednakże to Ajax okazał się skuteczniejszy - w 84. minucie C. Akpom zdobył swoją drugą bramkę tego dnia, a asystę zanotował A. Gaaei. Wynik meczu ustalił się na 1-3 dla gości, którzy potwierdzili swoją dominację na boisku.

Mimo starań obu drużyn, żółte kartki leciały gęsto. Gospodarze musieli pogodzić się z karą dla Velanasa, Lama, Velliosa i McNulty'ego, natomiast po stronie gości kartki obejrzał Mannsverk oraz Vos.

Relacja zakończona z wynikiem 1-3 dla Ajaxu. PEC Zwolle czeka teraz seria meczów z Utrecht, Excelsiorem oraz NEC Nijmegen, natomiast Ajax zmierzy się z GO Ahead Eagles, Feyenoordem oraz Twente. Atmosfera na MAC³PARK Stadion była niesamowicie elektryzująca, a emocje sięgały zenitu podczas tego starcia pomiędzy dwoma czołowymi drużynami Eredivisie.