Mecz Heracles - Ajax, wynik końcowy 2-4

W dniu 27 stycznia 2024 roku odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Heracles i Ajax w ramach 19. kolejki Eredivisie. Spotkanie miało miejsce na stadionie Erve Asito, a zakończyło się wynikiem 2-4. Po pierwszej połowie wynik był remisowy, 1-1.

Relacja z meczu Heracles - Ajax

Wczoraj, 27 stycznia 2024 roku, na stadionie Erve Asito odbył się zacięty pojedynek pomiędzy drużynami Heracles i Ajax. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2-4, choć pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1.

Początek meczu obfitował w dynamiczną grę obu zespołów. Już w 12. minucie J. Hornkamp zdobył bramkę dla gospodarzy, jednak już cztery minuty później B. Brobbey wyrównał wynik na 1-1. Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a kibice z niecierpliwością oczekiwali drugiej części widowiska.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, gdyż już w 55. minucie S. Berghuis zdobył gola, dając prowadzenie drużynie Ajax. Kolejne trafienie dla gości nastąpiło zaledwie dwie minuty później, kiedy to B. Brobbey podwyższył wynik na 1-3. Mimo to, Heracles nie zamierzał się poddawać i w 60. minucie M. Engels skutecznie zmniejszył straty na 2-3, rozgrzewając serca kibiców.

Niezwykle emocjonujące chwile na stadionie Erve Asito miały swój finał w 84. minucie, kiedy to K. Hlynsson zdobył czwartego gola dla Ajax, ustalając wynik meczu na 2-4.

Oba zespoły zaprezentowały wysoką jakość gry, jednak to Ajax wykorzystał większość okazji podbramkowych, co przesądziło o ich zwycięstwie.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W drużynie gospodarzy żółte kartki otrzymali Brian De Keersmaecker w 15. minucie oraz Sava Arangel Čestić w doliczonym czasie gry. Natomiast w drużynie gości jedyną żółtą kartkę otrzymał Kenneth Taylor w 81. minucie.

Wynik meczu oraz kwestia kartek będą z pewnością tematem licznych dyskusji wśród kibiców obu drużyn. Następne mecze dla Heracles to starcia z zespołami NEC Nijmegen, Vitesse oraz PSV Eindhoven, natomiast Ajax zmierzy się z PSV Eindhoven oraz Heerenveen.