Ajax - FC Volendam, wynik meczu - 2-0

W trzeciej kolejce Eredivisie doszło do spotkania pomiędzy drużynami Ajax i FC Volendam. Mecz odbył się na Johann Cruijff Arenie pod sędzią Martinem Van den Kerkhofem z Holandii. Wynik na przerwę był bezbramkowy, jednak po pełnym emocji starciu, to Ajax wyszedł zwycięsko, wygrywając 2-0.

Emocjonujące widowisko na Johan Cruijff Arena

Wczorajszy wieczór na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie był prawdziwym festiwalem futbolu, kiedy Ajax zmierzył się z FC Volendam w trzeciej kolejce Eredivisie.

Od samego początku obie drużyny starały się narzucić swoje warunki na boisku, co skutkowało zaciętą walką na każdym metrze murawy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak to druga część gry dostarczyła nam emocji na wskroś.

Po przerwie, Ajax ruszył do ataku, a w 57. minucie Steven Bergwijn ustalił wynik na 1-0, po pięknym podaniu od Brądy Brobbeya. Mimo desperackich wysiłków drużyny z Volendam, obrona gospodarzy była niezłomna. Ostateczne rozstrzygnięcie padło w 89. minucie, gdy Chuba Akpom skierował piłkę do siatki po asyście Stevena Berghuisa, ustalając tym samym wynik na 2-0.

Mecz nie obył się bez kartek, Calvin Twigt z FC Volendam otrzymał żółtą kartkę w 85. minucie, a to wszystko za sprawą zaciętej walki na środku boiska.

Sędzią spotkania był Martin Van den Kerkhof z Holandii, który świetnie poradził sobie z trudnym zadaniem utrzymania dyscypliny na boisku i zapewnieniem sprawiedliwości obu drużynom.

Mimo porażki, FC Volendam z pewnością nie zawiodło swoich kibiców, prezentując się z dobrej strony i nie pozwalając na łatwe poddanie się. Z kolei dla drużyny Ajax to kolejne trzy punkty na koncie, co na pewno sprawia, że kibice czekają z niecierpliwością na kolejne spotkania swojego zespołu. Ajax w najbliższym czasie zmierzy się z Brighton, Almere City FC oraz Vitesse, natomiast FC Volendam czeka rywalizacja z zespołami Sparta Rotterdam, Excelsior Maassluis oraz AZ Alkmaar.