Mecz Ajax kontra Fortuna Sittard zakończony wynikiem 2-2

Wczorajsze starcie pomiędzy Ajaksem a Fortuną Sittard w ramach 25. kolejki Eredivisie na Johan Cruijff Arena zakończyło się remisem 2-2. Ajax prowadził 1-0 po pierwszej połowie, jednak ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Mecz odbył się 10 marca 2024 roku o godzinie 13:30, a emocje trwały do samego końca.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Ajax a Fortuna Sittard

Wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy drużyną Ajax a Fortuna Sittard w ramach ligi Eredivisie dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie odbyło się na słynnym stadionie Johan Cruijff Arena o godzinie 13:30. Sędzią głównym tego starcia był Edwin Van de Graaf z Holandii.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie. Już w 8. minucie Kevin Taylor zapisał się na listę strzelców, wykorzystując asystę J. Hendersona, i tym samym zapewnił Ajaxowi prowadzenie 1-0.

Druga połowa przyniosła zmianę na boisku. W 49. minucie Deroy Duarte z Fortuna Sittard wyrównał stan meczu na 1-1, dając nadzieję swojej drużynie na odwrócenie losów spotkania.

Kiedy wydawało się, że goście przejmują inicjatywę, to jednak w 66. minucie K. Sierhuis zdobył bramkę na korzyść Fortuny Sittard, ustalając wynik na 1-2 i zaskakując tym samym kibiców Ajaxu.

Ale emocje nie skończyły się na tym. W końcówce meczu, bohaterem dla drużyny gospodarzy okazał się być B. Brobbey, który w 88. minucie strzałem umieścił piłkę w siatce, przynosząc swojej drużynie remis 2-2.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. W 90. minucie Ahmetcan Kaplan otrzymał żółtą kartkę po faulu na zawodniku przeciwnika, natomiast żadna z drużyn nie zanotowała czerwonej kartki.

W rezultacie mecz zakończył się remisem 2-2, pozostawiając kibiców z mieszanymi emocjami. Następne mecze dla Ajax to starcia z Aston Villą, Spartą Rotterdam oraz PEC Zwolle, natomiast dla Fortuna Sittard czekają kolejne wyzwania z PEC Zwolle, Spartą Rotterdam oraz NEC Nijmegen.