Na stadionie Kras Stadion miał miejsce mecz między FC Volendam i Ajax - 1-4

Dwóch rywali spotkało się na murawie Kras Stadion w ramach 32. kolejki Eredivisie. W meczu pomiędzy FC Volendam a Ajaksem, to drużyna gości wyszła zwycięsko, pokonując gospodarzy 4:1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Ajaksu 1:0. Spotkanie odbyło się 5 maja 2024 roku o godzinie 12:30.

Podsumowanie meczu FC Volendam - Ajax: 1-4

W dniu 5 maja 2024 roku, na stadionie Kras Stadion, odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami FC Volendam a Ajax. Spotkanie to należało do rozgrywek Eredivisie, a sędzią głównym był Alex Bos z Holandii. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1-4, w którym to Ajax okazał się zdecydowanie lepszy od gospodarzy.

Wyjściowy skład obu drużyn prezentował się bardzo obiecująco, a kibice zgromadzeni na trybunach mogli spodziewać się zaciętej rywalizacji. Pierwsza połowa przyniosła nam jedynego gola, który padł w 25. minucie po strzale K. Taylora, asystującym zawodnikiem był C. Akpom. Po zmianie stron to Ajax przejął inicjatywę i powiększył swoją przewagę.

W 59. minucie C. Akpom podwyższył prowadzenie dla gości, a na 0-3 podwyższył wynik B. Brobbey w 70. minucie po asyście D. Rensch. K. Taylor ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem w 77. minucie, ustalając wynik na 0-4 po podaniu J. Hendersona. Chociaż gospodarze zdołali zdobyć honorowego gola za sprawą B. Benamara w 80. minucie, to ostateczny wynik to 1-4 na korzyść Ajax.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, co potwierdzają żółte kartki, które sędzia rozdał obu drużynom. Szczegóły dotyczące kartek nie zostały jednak podane. Czerwone kartki nie były w tym meczu wymierzone.

Po tym zwycięstwie Ajax może z optymizmem patrzeć w przód na kolejne wyzwania. Ich najbliższe spotkanie to starcie z Vitesse. Z kolei FC Volendam będzie musiał szybko podnieść się po tej porażce, ponieważ ich kolejnymi rywalami będą zespoły Twente, GO Ahead Eagles i Almere City FC.